Nejčastější otázky a dotazy

Kdy začít s výcvikem? Ihned!

Kdy je dobré začít s výcvikem našeho pejska?

Možná Vás to překvapí, ale odpověď zní: Hned! Okamžitě, zrovna! Opravdu, hned po té, co si pejska přivezete domů je dobré začít s jeho výchovou a následně i s výcvikem. Nečekejte až.. Až.. Až.. Až bude pozdě.. Pochopitelně s pejskem pracujte přiměřeně jeho věku. Zavolejte, přijeďte, poradím Vám, vysvětlím a ukážu jak se štěňátkem zacházet a jak s ním pracovat, aby to bylo příjemné a přínosné pro Vás oba.

Můžu přijet když..? Když nemáme dokončené očkování, když nám fenka hárá, když nevím jak bude můj pejsek reagovat na ostatní psy..?

ANO. Můžete přijet i když nemáte ještě štěňátko doočkované, zvolíme pak variantu individuální hodiny a tam se s jinými psy nepotkáte. Háravá fenečka nám vůbec nevadí, ani ve skupině psů. Většina majitelů neví jak jejich pes zareaguje na ostatní psy. Přijeďte a zjistíme to společně a v případě problému, problém vyřešíme.

Je lepší varianta individuální hodiny nebo raději skupinový výcvik?

Každá z možností je jiná a nabízí jiné alternativy. Osobně doporučuji na první návštěvu zvolit individuální výcvik, mám 100% času jen na Vás a nemáme v blízkosti žádný rušivý element v podobě dalších psů a lidí. Detailně Vám ukážu a vysvětlím jak s pejskem pracovat, jak zacházet s vodítkem, hlasem, pochvalou, zákazem, s pamlskama. Při společném výcviku jde hlavně o socializaci a o zvládnutí práce v rušivé prostředí a pochopitelně moje pozornost se pak dělí ke všem účastníkům. Takže je dobré když už víte základy a jste schopni se svým pejskem pracovat, já vám samozřejmě poradím a pomohu.

Co si mám vzít s sebou na výcvik?

Kromě pejska a dobré nálady.. Vodítko, obojek, dlouhé vodítko/šňůru (stopovací vodítko alespoň 10 m) dostatek pamlsků, balónek nebo oblíbenou hračku

Asi jsme něco zanedbali nebo pokazili a máme problém! Není pozdě začít s výcvikem když je našemu psovi XY měsíců nebo XY let???

Lepší pozdě, než-li nikdy! Samozřejmě, že s dvouměsíčním štěňátkem se bude pracovat mnohem lépe a výsledky budou rychleji patrné. Ale zapomeňte na přísloví, že „starýho psa, novým kouskům nenaučíš“ je to blbost. Naučí se i šestiletý pes, jen to déle trvá a chce to více trpělivosti a důslednosti, ale jde to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.