Co bylo, co je

Kdo jsem…

V roce 2009 jsem úspěšně absolvovala  kurz pro psovody  PČR a tím jsem se stala profesionálním psovodem (psovodkou). Za poměrně krátkou dobu mi rukama prošlo  dost psů, jelikož jsem nějakou dobu byla jedinou ženou mezi psovody v královéhradeckém kraji a dle slov pana vedoucího „ženská má ke psům jiný vztah a přístup a jinak to s nimi umí“. A proto u mě doma končili psi se kterými byl „problém“. Za svoji kariéru psovoda PČR jsem měla několik úspěchů. Ten největší služební byl, když se díky mému psímu parťákovi podařilo spojit pachatele s loupežným přepadením hronovského Penny Marketu. A druhý náš největší úspěch bylo druhé místo na krajských přeborech služebních psů a celkové vítězství za pachové práce.

Výcvik psů je mou vášní a koníčkem. K rozhodnutí začít pomáhat s výcvikem veřejnosti mě přiměla zkušenost a fakt, že dnes a denně vídám lidi nerozumící svým psům a psy nerozumící svým lidem. A z toho jsou pak vždy nešťastní a nespokojení jak lidé, tak psi a nezřídka kdy jsou z toho nemalé problémy. A jelikož výcvik psů není jen pro psy velké nebo mladé a rozhodně vycvičit psa neznamená ho trápit, drezůrovat nebo ho neúměrně trestat, ale právě naopak. Správný výcvik je potěšení a radost jak pro psa tak pro jeho psovoda (páníčka).

Chcete-li se naučit kouzlu pozitivní motivace, proniknout do tajů výchovy a výcviku, naučit se „číst svého psa“ a tím mu porozumět, chcete-li pocítit možnost svobody při venčení, zbavit se vodítka typu flexi… neváhejte se na mě obrátit!

Komentáře jsou vypnuty.